Leta 1984 so bile ustanovljene delavnice pod posebnimi pogoji na gradu v Gornji Radgoni, kot enota OŠ Janka Šlebingerja. Vključenih je bilo 11 uporabnikov in 2 zaposleni.
Zaposlitveni program: vezenje in kooperacija.
V letu 1992 so bili pridobljeni novi prostori na Lackovi 17, v G. Radgoni. Vključenih je bilo 18 uporabnikov in 3. zaposleni.
Osem let kasneje leta 2000 je enota VDC G. Radgona postala enota samostojnega javnega socialno varstvenega zavoda VDC M. Sobota.
V letu 2002 smo se preselili v nove prostore na Ljutomerski 28 v G. Radgoni. Vključenih je bilo že 23 uporabnikov in 5 zaposlenih. Zaposlitveni programi: kooperacijski, keramični, šiviljski in ustvarjalni program.
Zaposlitveni programi: kooperacijski, keramični, šiviljski in kreativni program.
Enota VDC Gornja Radgona se nahaja v industrijski coni mesta G. Radgona, na Ljutomerski 28 v sklopu stavbe Mesnica MIR, danes PANVITA. Uporabnikom so na voljo prostorne in svetle delavnice.
Enota VDC G. Radgona je namenjena zaposlitvi, vodenju in varstvu odraslih oseb z motnjo v razvoju na območju upravne enote G. Radgona. Vanjo se vključujejo uporabniki iz občin: G. Radgona, Apače, Sv. Jurij ob Ščavnici in Radenci. V enoti imamo uporabnike iz območja celotnega Pomurja in tudi od drugod po Sloveniji, saj je bila v G. Radgoni ustanovljena prva Bivalna enota VDC-ja v Pomurju.